Alacakaya Mermer

Hakkımızda

Alacakaya Mermer, 5 Ocağı ve 500 çalışanıyla müşterilerine üstün teknoloji, yüksek hassasiyet ve marka kalitesi ile hizmet vermektedir.

1984 yılında fabrika işletmeciliğine başlayan Alacakaya Mermer sürekli yenileyerek günümüzde çağın tüm gereksinmelerini karşılayacak teknik ekip ve donanıma sahip bir tesise kavuşmuştur.

Elazığ Vişne (Rosso Levanto) ile yakalanan başarıdan sonra Botticino Royal başta olmak üzere tüm taşların dünyada markalaşması konusunda önemli adımlar atılmıştır. Yıllık 970.000 metrekare olan fabrika üretiminin % 75’i dış pazarda, % 25’lik bölümü ise iç pazarda değerlendirilmektedir.

Alacakaya Mermer A.Ş. ihracatının büyük kısmını Uzak doğu ve orta doğu başta olmak üzere; Asya, Avrupa, Güney Amerika, Kuzey Amerika, Afrika, Avustralya kıtalarınada yapmaktadır.

Alacakaya Mermer A.Ş. standart ölçülerde üretim yapmanın yanı sıra müşteri talepleri doğrultusunda proje bazlı özel üretim yapabilmektedir.

Ayrıca eskitme, fırçalama ve çekiçleme, asitle çökertme, deri yüzey, yakma gibi özel yöntemler uygulanarak mermere daha da fazla değer kazandırılmaktadır.

Alacakaya Mermer A.Ş. mermerin milyonlarca yıllık serüvenine duyduğumuz hayranlıkla, estetik ve değer kazandıran uygulamalar sahip olduğumuz kaynakları dünyaya tanıtmanın haklı gururunu yaşamaktadır.. Aynı ruhla daha uzun yıllar sektöre hizmet verme isteği ve inancındayız.

100,000

Metreküp Üretim

75

Ülkeye İhraçat

500

Çalışan Personel

100

Müşteri Memnuniyeti